Marka Geliştirme 0'dan1 - Yeni Başlayanlar için Çağımızda "Marka" Olmak | Bi'akıl - Çevrimiçi Eğitimler, Danışmanlıklar ve Konferanslar

Marka Geliştirme 0'dan1 - Yeni Başlayanlar için Çağımızda "Marka" Olmak
4.71

Mehmet Melih Dundar Mehmet Melih Dundar

Endüstri Mühendisi

Tarih: 9 Nisan 2023
Saat: 18:00
Kontenjan: 20
Süre: 3 Saat 45 Dakika
Oturum: 3 Oturum

Temas Açıklaması

Ben Kimim?

Merhaba ben, Melih! Girişimciyim ve 7 yıldır Dijital Pazarlama ve Markalaşma konularında çalışmalar yürütüyorum. 2020 yılında Londra, European School of Economics'te "Dijital Pazarlama ve Markalaşma" konularında master yaptım. Burada öğrendiğim teorik bilgileri halihazırdaki girişimlerim üzerinde uygulayarak pratiğe döküyorum. Hatta bu bilgiler sayesinde, satış yöneticisi olduğum özel firmada yurt dışı satışlarımızı 3 yılda %400'den fazla artırdık. Şimdi ise bu tecrübe ve bilgilerimden önemli gördüğüm kısımları insanlarla paylaşmak için bir eğitim serisi oluşturdum! 

Bu Temas Bana Ne Katacak?

Bu temasta (canlı görüşmede) kendi markanızı kurmak ya da bi'adım öteye taşımak için gerekli bilgileri öğrenmiş olacaksınız.

-Markalaşma nasıl olur?

-Markalaşırken hangi amaç doğrultusunda ilerlemeliyim?

-Marka kimliğimi belirlerken nelere dikkat etmeliyim?

-Markamın temel bileşenlerini (renk, yazı tipi, slogan, logo vb.) nasıl belirlemeliyim?

-Markamın pazarda tutunması için hangi teknikleri uygulamalıyım? 

gibi soruları cevaplayacağımız bir temas olacak.

Temas (Canlı Görüşme) İçeriği:

Bu temas (yani canlı görüşme) serisi farklı günlerde düzenlenen 3 ayrı oturumdan oluşuyor. Lütfen "İçeriği ve Tarihleri" kısmını kontrol edin.  Her oturumda vaktimizi değerli kullanmak amacıyla bol bol fikir alışverişi yapacağız. 

1. Temas: Ne yapıyoruz & Neden buradayız? 09.04.2023

Temas başlarken tanışma faslımız olacak, burada herkes hayalindeki & halihazırdaki markasından bahsedebilir! 

Sonrasında "Ne?" sorusuyla, söyleşimize başlıyoruz. "Marka nedir?" sorusu. Şu an kullandığımız cihaz bir markadır, burası basit. Fakat sokaktaki simitçiler marka mıdır mesela? Ya da insanlar marka mıdır? "Benim markam ne zaman gerçekten marka olur?" 

Daha sonra hem felsefi açıdan hem de bir girişim peşinde koşarken sorulması gereken en önemli soru: "Neden?" ile devam edeceğiz. Burada Simon Sinek'in "Start with Why" Kitabından alıntılarla ilerleyeceğiz.

-Neden buradasın ve marka geliştirme öğrenmek istiyorsun?

-Neden bu markayı kurmak istiyorsun?

-Neden farklı bir yol seçmedin?

Genelde bu soruların cevabı "Çünkü gelir elde etmek istiyorum." olur. Ancak para bir amaç değil, sonuçtur. 

Bu soruların ve işe sağlam temellerle başlamanın önemini konuşuyor olacağız.

Temas sonu 20 dakika "Soru & Cevap" faslı yapacağız. 

2. Temas: Marka Bileşenleri - 12.04.2023

Markaları marka yapan ve kullanıcıya dokunan birçok unsur vardır. (Renkler, slogan, marka yüzü, yazı tipleri...)

Bunlar kullanıcı tarafından ilk bakışta çoğu zaman fark edilmez. Ancak hepsi özenle ve markayla uyum içinde olması için hazırlanmıştır. Ülkemizde bu bakış açısı hala gelişmekte olduğu için birçok iş & girişim "marka" olamadan yoluna devam eder.

Biz, burada bir marka kuruyorsak; bu bileşenlerin neler olduğu ve nasıl seçmemiz gerektiği üzerine konuşacağız.

Temas sonu 20 dakika "Soru & Cevap" faslı yapacağız. 

3. Temas: İknanın 6 Kuralı - 15.04.2023

Markamızın bileşenlerini belirledik. Markamız hazır. Artık sıra onu pazarlamakta. Market-ing. Yani markamızın pazardan (piyasadan, müşterilerden, çevremizden...) en fazla payı alması için yapmamız gereken ikna faaliyetlerinde. Bu kısımda hayatımızda sürekli olarak maruz kaldığımız fakat çoğunu fark etmediğimiz teknikler konuşacağız. Ve bu teknikleri her katılımcının kendi markasına uyarlaması için beyin fırtınaları yapacağız.

Bu teknikler sonrası tüm temaslarla alakalı geri bildirimleri alıp, eksikleri cevaplayacağız.

Temas sonu 30 dakika "Soru & Cevap" faslı yapacağız.

Temasa Kimler Katılabilir?

Temasa "Markalaşma ve Pazarlama" hakkında "orta düzeyde" bilgi sahibi olmak isteyen;

Bir girişim & iş üzerinde markalaşmak isteyen herkes katılabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Hayatın neresinden olursa olsun (ticari olsun olmasın) özgün olan ve insanlar tarafından ismi, cismi, algısı olan her şey markadır!
Markalaşmayı öğrenmek uzun emekler gerektirir, bu temasta kendi markanızla ilgili almanız gereken kararlar hakkında orta seviyede bilgi sahibi olacaksınız.

Temas Oturumları

Temas başlarken tanışma faslımız olacak, burada herkes hayalindeki & halihazırdaki markasından bahsedebilir!

Sonrasında "Ne?" sorusuyla söyleşimize başlıyoruz. Marka nedir? Sorusu. Şu an kullandığımız cihaz bir markadır, burası basit. Fakat sokaktaki simitçiler marka mıdır mesela? Ya da insanlar marka mıdır? "Benim markam ne zaman gerçekten marka olur?"

Daha sonra hem felsefi açıdan hem de bir girişim peşinde koşarken sorulması gereken en önemli soru: "Neden?" ile devam edeceğiz. Burada Simon Sinek'in "Start with Why" Kitabından alıntılarla ilerleyeceğiz.
-Neden buradasın ve marka geliştirme öğrenmek istiyorsun?
-Neden bu markayı kurmak istiyorsun?
-Neden farklı bir yol seçmedin?
Genelde bu soruların cevabı "Çünkü gelir elde etmek istiyorum." olur. Ancak para bir amaç değil, sonuçtur.
Bu soruların ve işe sağlam temellerle başlamanın önemini konuşuyor olacağız.

Temas sonu 20dk "Soru&Cevap" faslı yapacağız.

60 Dakika
9 Nis 2023 | 18:00

Markaları marka yapan ve kullanıcıya dokunan birçok unsur vardır. (Renkler, slogan, marka yüzü, yazıtipleri...)
Bunlar kullanıcı tarafından ilk bakışta çoğu zaman farkedilmez. Ancak hepsi özenle ve markayla uyum içinde olması için hazırlanmıştır. Ülkemizde bu bakış açısı hala gelişmekte olduğu için birçok iş & girişim "marka" olamadan yoluna devam eder.
Biz burada bir marka kuruyorsak, bu bileşenlerin neler olduğu ve nasıl seçmemiz gerektiği üzerine konuşacağız.

Temas sonu 20dk "Soru&Cevap" faslı yapacağız.

75 Dakika
12 Nis 2023 | 20:00

Markamızın bileşenlerini belirledik. Markamız hazır. Artık sıra onu pazarlamakta. Market-ing. Yani markamızın pazardan (piyasadan, müşterilerden, çevremizden...) en fazla payı alması için yapmamız gereken ikna faaliyetlerinde. Bu kısımda hayatımızda sürekli olarak maruz kaldığımız fakat çoğunu farketmediğimiz teknikler konuşacağız. Ve bu teknikleri her katılımcının kendi markasına uyarlaması için beyin fırtınaları yapacağız.
Bu teknikler sonrası tüm temaslarla alakalı geri bildirimleri alıp, eksikleri cevaplayacağız.

Temas sonu 30dk "Soru&Cevap" faslı yapacağız.

90 Dakika
15 Nis 2023 | 18:00

7 Temas Yorumu

Saadet Gün
25 Oca 2023
Ebru Solak
16 Şub 2023
Canan Erol
16 Şub 2023
Beren Erdemir
20 Şub 2023
bir yandan okula devam edip diğer yandan kendi markamı yaratmak istiyorum. bu süreçte melih beyin yardımları benim için değerli olacak
Arda Tosun
20 Şub 2023
Bire bir eğitimleri sabırsızlıkla bekliyorum.
Duygu Dinçer
20 Şub 2023
Tecrübenin çok şey ifade ettiğini düşünüyorum. Melih Bey'in tecrübeleri bizler için çok faydalı olacak.
Hikmet Çakmak
20 Şub 2023
Hocam önceki eğitimler sistemde görünmüyor diye buradan yorum yapmak istedim, ben bulamamış da olabilirim. Verdiğiniz bilgiler için gerçekten çok teşekkürler. Bu zamana kadar cesaret edemediğin bir şeylere sizin sayenizde başladım. Umarım yakın zamanda bire bir görüşmelerinize de katılma imkanım olur.
4.71
7 Yorum
İçerik Kalitesi (4.9)
Bilen Yetkinliği (4.7)
Fiyat - Performans (4.9)
Destek Kalitesi (4.4)
Yorum yapabilmek için temasa kayıtlı olman gerekiyor.

Teması bildir

Lütfen bildirme sebebinizi kısa ve net bir şekilde açıklayın.

Paylaş

Bu teması arkadaşlarınla paylaş